Active

RUVAS

Юридическая поддержка Фонда

pravo

Блог Ангела / Гінекологічні напасті

Ще на початку минулого століття середня тривалість життя жінки складала 48 років. За час, що минув медицина зробила вагомий прорив і представниці прекрасної статі живуть майже вдвічі довше. Набагато ефективнішим стало лікування інфекційних захворювань, які разом з ускладненнями при пологах були основною причиною жіночої смертності. Є позитивні напрацювання в лікуванні хронічних захворювань включаючи хвороби серця і легень, діабет, параліч, рак, стрес тощо. У той же час майже половина випадків причин цих хвороб пов’язані із способом життя жінки та екологією. Не виняток і гінекологічні захворювання.

Можна доволі довго перераховувати усі ті напасті гінекологічного плану, що впродовж життя спіткають жінку. Це передусім запальні захворювання жіночих статевих органів, порушення менструального циклу, фіброзно-кістозна мастопатія, передпухлинні захворювання жіночих статевих органів, ряд ускладнень після пологів тощо. Найчастіше лікарі мають справу із запальними захворюваннями жіночих статевих органів. Інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, які вчасно не вилікували можуть призвести до запалення внутрішніх статевих органів (органи репродуктивної системи). Як правило запальні захворювання мають досить тривале протікання і при неналежному лікуванні набувають хронічної форми та можуть призвести до непрохідності маткових труб, безпліддя, викликати різноманітні порушення менструального циклу тощо. До того ж заблоковані фаллопієві труби — це доволі високий ризик позаматкової вагітності (ускладнення вагітності, при якому прикріплення заплідненої яйцеклітини відбувається поза порожниною матки).

В залежності від того, де саме розвивається запалення, виділяють захворювання верхнього та нижнього відділів статевих органів. До першого типу відносяться ендометрит (запалення слизової оболонки матки) та аднексит (запалення придатків матки (маткових труб і яєчників). Вульвіт, кольпіт, ендоцервіцит відносять до другої групи захворювань.

Існує чимало збудників запальних захворювань. Це передусім хламідії, віруси, гриби, стафілококи, стрептококи, гонококи, трихомонади, мікоплазми, синьогнійна і кишкова паличка. Але і в цьому списку є лідери, що найчастіше призводять до запалення внутрішніх статевих органів. Це хламідії (Chlamydia) та збудники гонореї (бактерії виду Neisseria, які вражають слизову оболонку статевих органів). У зоні особливого ризику — сексуально активні дамочки, які нерозбірливі у виборі партнерів та не користуються презервативами. Не виключені випадки інфікування після пологів, абортів та інших гінекологічних операцій.

Небезпека зараження збудником гонореї або хламідією ще й тому, що у кожної п’ятої людини симптоми захворювання можуть не проявлятися місяцями і навіть роками. Тому жінкам необхідно регулярно проходити профілактичні огляди та при появі перших неприємних симптомів звернутися до лікаря. У разі своєчасного виявлення інфекції, що передається статевим шляхом досить одного курсу лікування оральними антибіотиками. При діагностуванні запалення внутрішніх статевих органів доведеться застосовувати комплекс антибіотиків. Не варто на свій розсуд припиняти проходження повного курс призначеного лікування.

При лікуванні антибіотиками не зайвим буде приймати добавки, що містять пробіотики - живі культури ацидофільних і біфідобактерій. За згодою лікаря можна використовувати лікарські рослини з протизапальною, протимікробною і загальнозміцнюючою дією. А ось про секс на певний час доведеться забути.

06/05/2012 23:06 • Просмотров: 2335

Комментарии (4) | Добавить комментарий

 
* - поля, обязательные для заполнения
*:
:
*:
*:
Введите код на картинке
 

PlaXiva WDC